4 pilíře osudu

Komplexní rozbor osobnosti, vztahů, zdraví a osudu podle téměř 5000 let staré taoistické techniky.

Čtyři pilíře osudu jsou hlubinný nástroj poznání a čínské diagnostiky, starší a komplexnější, než jakákoliv evropská technika. Nabízí možnost pojmenovat a uchopit svůj život v oblasti poznání osobnostního typu, vrozených reakčních a vztahových modelů, energetických a zdravotních dispozic. Také se používá pro identifikaci a harmonizaci vlivů v jednotlivých obdobích života a dokonce i úpravy stravy, či zlepšení prostoru, který obýváme. Není to věštění ani vaření z vody, ale tisíciletími vyzkoušený nástroj sebepoznání, který nám dává možnost pojmenování a pochopení toho, co v sobě možná jen tušíme nebo cítíme a co se nám projevuje ve všech oblastech života.

Podle Taoistické filozofie nadechneme určitou kvalitu místa, času a prostoru svým prvním nádechem, proto se toto vše dá zjistit z přesného času a místa zrození. Tyto faktory vypovídají o konkrétním a jedinečném gravitačním a prostorovém napětí, které je do nás ve chvíli zrození otisknuté a ovlivňuje i následující život.

„To, co jsme dostali do vínku, jsou kulisy, nástroje a dispozice.
Co s nimi uděláme, jak svůj život naplníme a zharmonizujeme, je už jenom na nás.“

Tato přes 4670 let rozvíjená a osvědčená astropsychologická technika a nástroj vlastního poznání vám:

– pomůže nahlédnout do způsobu fungování naší vlastní podstaty
– dá odpověď na otázku osobních dispozic – povahových, vztahových i zdravotních
– osvětlí situace v životě, které vyčerpávají nebo naopak nabíjejí a proč
– rozklíčuje vztah k sobě samému, ke světu, k ostatním v rodině i zaměstnání
– dovede rozklíčovat model, podle kterého si vybíráme nebo přitahujeme partnera
– dá nástroj k uchopení vlastních reakčních modelů, které každý cítíme a vnímáme, ale ne každý je dovede vědomě pojmout
– ukáže vaše talenty a možnosti životních cílů, spolu s určením podpůrných prostředků na jejich dosažení
– dokáže doporučit nejvhodnější druhy stravy, které přispějí k harmonizaci organizmu
– navrhne vhodné zaměstnání a obory práce, pro které máte vrozené vlohy, nebo jsou pro vás blahodárné
– s pomocí techniky Šťastných pilířů života zjistíme, co vás čeká a čím jste prošli v konkrétním období života, proč byly vaše životní etapy právě takové, co řešíte letos, či budete příští rok
– zjistí, jaký druh partnera je pro vás nejvhodnější, z pohledu vztahu 5ti prvků a 12ti pozemských větví, případně dovede doporučit kroky k harmonizaci aktuálního vztahu

Zakázka obsahuje písemné vypracování rozboru a následná doporučení + konzultace při předání s nahrávkou výkladu v MP3.

Pro zadání stačí rychlé informační setkání nebo po předchozí telefonické domluvě jen poslat přesné místo, datum a čas narození ideálně na minuty – ví rodiče, matrika, porodnice nebo v rodném listu. Pak zpracuji analýzu (cca 6-9 str A4) a nahraji výklad v MP3 v rozsahu cca 1,5h.

4 pilíře osudu
Rozbor 4 pilířů osudu, včetně Vnitřních 5 prvků a Šťastných pilířů života (2h výkladu) 2000,- Kč
Feng Shui analýza bytu (dle m2) 5000-12000,- Kč
Feng Shui analýza domu (dle m2) 8000-20000,- Kč
Feng Shui analýza obchodu, kanceláře, průmyslové budovy nebo areálu dohodou
Samostatná konzultační hodina nad rámec projektu 800,- Kč / 1h

Feng Shui analýza prostoru

Je to starobylé umění, které spojuje člověka, prostor a čas.
Jako jediná technika na světě dovede změnami ve vnějším prostoru ovlivnit i věci vnitřní.

Pokud se vám dlouhodobě nedaří s nějakým tématem, lze potřebné změny v životě urychlit a podpořit i prací s prostorem.
A zapomeňte na to, že Feng Shui je o „drakovi v předsíni“ nebo hraní si z barvičkami. Je toho mnohem více, co se ani v knihách nedočtete.

Všichni máme ideály šťastného, zdravého a harmonického života pro nás i naše rodiny, ale jestli a jak za nimi půjdeme, je jen na nás. Nevadí, pokud nevěříte na nauky dávného orientu – důležité je, že Feng Shui je o vyrovnání a harmonizaci energií v prostoru, které se pak indukují i na jeho obyvatele a působí na ně.

Tak, jako vědomí obývá tělo, tak i tělo obývá vnější prostor a vzájemně s ním reaguje.

Říká se, že třetina věcí v našich životech je Tao, plynutí bytí a vesmíru, to neovlivníme. Třetina, to je naše karma, můžeme jen sklízet dosavadní setbu a dobře pracovat teď a tady na té další. A třetina, to je interakce nás a prostředí, ve kterém žijeme a to pomocí technik Feng Shui ovlivnit můžeme. A třetinu problémů mít nebo nemít – to je velký rozdíl.

Pokud máte zájem o podrobnější informace o historii, učení a praktických příkladech, co vše se podařilo vyřešit, v praxi Feng Shui, najdete je v mém článku A co je to vlastně to Feng Shui…?

Co pro vás mohu jako praktik Feng Shui udělat:

 • Pokud se chystáte stavět, kupovat či rekonstruovat byt, je ideální období na zapojení Feng Shui do vašich plánů, pokud již bydlíte a cítíte potřebu změny ve vašem bydlení a životě, je to ten správný čas také, protože prostor lze harmonizovat a život vylepšovat kdykoliv
 • Provádím zaměření obydlí a následné zkreslení do architektonického programu – výstupem je 2D i 3D náhled, okótovaný 2D půdorys včetně umístění nábytku dle jeho reálných rozměrů
 • Ušetřím reálné práce a přeměřování při stěhování a zařizování – vše lze naplánovat předem v nákresu včetně doplňků, barevných doladění a 3D prohlídky
 • Provádím analýzy a harmonizace bytů a domů dle principů Feng Shui
 • Navrhuji a harmonizuji zahrady dle principů Feng Shui
 • Vyhodnotím vhodnost pozemku pro stavbu domu
 • Pracuji s vlivy časových cyklů, prostorem i krajinou a jejich vlivem na jejich obyvatele
 • Pomocí technik Feng Shui můžeme pozitivně ovlivnit různé oblasti soukromého života (oblast rodiny, přátel a vztahů) i pracovního života (kariérní příležitosti, překážky na pracovní cestě, opakující se problémy)
 • Dají se řešit problémy s harmonií zdraví stejně jako blokace na cestě finanční hojnosti
 • Úpravou prostoru lze podpořit osobní růst a nalezení vlastní vize a cíle v životě, uvolnit stagnace, stejně jako prohloubit možnosti sebepoznání
 • Řešíme problémy s dětmi, které prostor obývají (pozornost, špatný spánek, chování, učení)

Určení vhodných období v životě člověka

V pulzaci života a přirozených rytmech toho, co nazýváme osudem, nalezli dávní moudří systém, který platí do dnešních dnů.
Tato výpočty vycházejí z principů 4 pilířů osudu a interakce člověka a časových cyklů vnějšího světa.

Díky technice Vhodného období můžeme určit ideální rok, měsíc, den a hodinu dne, na důležité kroky v životě.

Co vše lze naplánovat tak, aby vítr osudu foukal do vašich plachet?

 • termíny zahájení projektů, staveb, podnikání
 • načasování podpisů důležitých smluv
 • vhodná data svateb
 • termíny soudů
 • časy důležitých setkání, schůzek a jednání
Transformace firem
Určení vhodného období na důležité události a rozhodnutí 1500,- Kč
První namíchání užívací lahvičky včetně vstupní konzultace a diagnostiky 400,- Kč
První namíchání užívací lahvičky bez vstupní konzultace, dle vlastního výběru 300,- Kč
Opakované namíchání užívací lahvičky včetně revizní konzultace 300,- Kč
Bachovy esence pro zvířata – První namíchání užívací lahvičky včetně vstupní konzultace 300,- Kč
Bachovy esence pro zvířata – Opakované namíchání užívací lahvičky včetně revizní konzultace 200,- Kč
Zaslání namíchané lahvičky Poštou nebo na pobočku Zásilkovny dle standardního
ceníku dopravce

Bachovy květové esence

Možná se divíte, proč je zde i ryze evropská práce s tinkturami? Fytoterapie je tradiční nástroj podpůrné léčby v Číně i v Evropě, proto zde nabízím i konzultace Bachových květových esencí.

Tyto extrakty z bylin působí na to, čemu říkáme neharmonické emoce – např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, apod.
Následně nám pomáhají tyto pocity zvědomit a harmonizovat. Nic se nepotlačuje, ale současně nejsme nevědomým emocím vystavení zcela bezbranně. Esence nás tak stabilizují a vracejí zpět do pevné, vyrovnané reality, kdy se na sebe a na svou situaci a pocity můžeme podívat objektivně a činit tak rozhodnutí bez neřízených emocí. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kým skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

Dr. Edward Bach objevil jednoduchý a velice účinný způsob, jak navrátit harmonii našim emocím, vnímaní, a tím i tělu. Tento ucelený systém nám již téměř století nabízí řešení osobních, psychosomatických a zdravotních problémů pomocí nástrojů přírody, které tu pro nás vždy byly.

Každá z 38 jedinečných esencí z konkrétních rostlin, stromů či prvků působí na určitou oblast naší psychiky a přes princip psychosomatiky uvolňuje postupně po vrstvách naše bloky – nejprve na úrovni mysli, pak na úrovni zvyků a paralelně s tím působí i na jejich ekvivalenty ve fyzickém těle.

Dr. Bach zjistil, že skutečnými příčinami nemocí jsou naše psychické stavy a postoje – např. snaha ovládat, přílišné nadšení, nerozhodnost, strach, pochyby, beznaděj, deprese, neklid, netrpělivost, zármutek, slabost… Během své lékařské praxe si všímal reakcí pacientů na ostatní lidi a také jejich hlavních povahových rysů a následně i nemocí, které se u nich objevily. Na základě svých pozorování vytvořil 7 hlavních skupin esencí, tématicky zaměřených na strach, nejistotu, nezájem o přítomnost, osamělost, přecitlivělost na vnější vlivy, skleslost a zoufalství a nakonec přílišnou péči o jiné.

Bachovy květové esence jsou naprosto bezpečné, nevyvolávají závislost, nežádoucí účinky ani alergie a nelze se jimi předávkovat. Bez obav je můžeme použít u dětí, těhotných, kojících maminek, u starých osob, ale i u zvířat a dokonce mají vliv i na ostatní rostliny. Nemají žádné vedlejší účinky. Esence nemají žádnou kontraindikaci a lze je kombinovat se všemi ostatními formami léčení (klasická medicína, homeopatie, fytoterapie, tradiční čínská medicína…). Esence nenahrazují lékařskou péči, ale mohou ji velmi dobře doplnit a podpořit.

Nabízím vám služby certifikovaného konzultanta Bachovy Květové terapie se specializací na řešení pracovního stresu a vztahových problémů s 16 letou praxí.

Konzultace standardně probíhají v kanceláři v Praze, případně po domluvě u vás doma.
Také se můžeme setkat online, projít vaše témata a namíchanou lahvičku předám, či pošlu v následujících dnech.

První setkání spočívá v:
– úvodním rozhovoru a doporučení přesně zaměřených esencí na aktuální zátěže životní, duševní i fyzické
– namíchání užívací lahvičky esencí
– vysvětlení principu a průběhu působení
– domluvení kontrolního sezení a revizi po 3-4 týdnech (tak dlouho obvykle užívací lahvička vydrží)
– nabízím možnost telefonické konzultace vývoje situace kdykoliv v průběhu užívání

Kompletní a detailní popis esencí a jejich působení naleznete v našem přehledu Bachových esencí.