BACHOVY KVĚTOVÉ ESENCE

Bachovy esence

působí na to, čemu říkáme negativní emoce – např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, apod. Následně nám pomáhají tyto pocity zvědomit a harmonizovat. Nic se nepotlačuje, ale současně nejsme nevědomým emocím vystavení zcela bezbranně. Esence nás tak stabilizují a vracejí zpět do pevné, vyrovnané reality, kdy se na sebe a na svou situaci a pocity můžeme podívat objektivně a činit tak rozhodnutí bez neřízených emocí. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kým skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

Dr. Edward Bach objevil jednoduchý a velice účinný způsob, jak navrátit harmonii našim emocím, vnímaní, a tím i tělu. Tento ucelený systém nám již téměř století nabízí řešení osobních, psychosomatických a zdravotních problémů pomocí nástrojů přírody, které tu pro nás vždy byly.

Každá z 38 jedinečných esencí z konkrétních rostlin, stromů či prvků působí na určitou oblast naší psychiky a přes princip psychosomatiky odblokovává postupně po vrstvách naše bloky – nejprve na úrovni mysli, pak na úrovni zvyků a paralelně s tím působí i na jejich ekvivalenty ve fyzickém těle.

Dr. Bach zjistil, že skutečnými příčinami nemocí jsou naše psychické stavy a postoje – např. snaha ovládat, přílišné nadšení, nerozhodnost, strach, pochyby, beznaděj, deprese, neklid, netrpělivost, zármutek, slabost… Během své lékařské praxe si všímal reakcí pacientů na ostatní lidi a také jejich hlavních povahových rysů a následně i nemocí, které se u nich objevily. Na základě svých pozorování vytvořil 7 hlavních skupin esencí, tématicky zaměřených na strach, nejistotu, nezájem o přítomnost, osamělost, přecitlivělost na vnější vlivy, skleslost a zoufalství a nakonec přílišnou péči o jiné.

Bachovy květové esence jsou naprosto bezpečné, nevyvolávají závislost, nežádoucí účinky ani alergie a nelze se jimi předávkovat. Bez obav je můžeme použít u dětí, těhotných, kojících maminek, u starých osob, ale i u zvířat a dokonce mají vliv i na ostatní rostliny. Nemají žádné vedlejší účinky. Esence nemají žádnou kontraindikaci a lze je kombinovat se všemi ostatními formami léčení (klasická medicína, homeopatie, fytoterapie, tradiční čínská medicína…). Esence nenahrazují lékařskou péči, ale mohou ji velmi dobře doplnit a podpořit.

Nabízím vám služby certifikovaného konzultanta Bachovy Květové terapie se specializací na řešení pracovního stresu a vztahových problémů s 15 letou praxí.

Konzultace standardně probíhají v kanceláři v Praze, případně po domluvě u vás doma.
Také se můžeme setkat online, projít vaše témata a namíchanou lahvičku předám, či pošlu v následujících dnech.

 

První setkání spočívá v:
– úvodním rozhovoru a doporučení přesně zaměřených esencí na aktuální zátěže životní, duševní i fyzické
– namíchání užívací lahvičky esencí
– vysvětlení principu a průběhu působení
– domluvení kontrolního sezení a revizi po 3-4 týdnech (tak dlouho obvykle užívací lahvička vydrží)
– nabízím možnost telefonické konzultace vývoje situace kdykoliv v průběhu užívání

Kompletní a detailní popis esencí a jejich působení naleznete v našem přehledu Bachových esencí.