Příchuť orientu new

4 pilíře osudu

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Komplexní rozbor osobnosti, vztahů, zdraví a osudu podle téměř 5000 let staré taoistické techniky.

Čtyři pilíře osudu jsou hlubinný nástroj poznání a čínské diagnostiky, starší a komplexnější, než jakákoliv evropská technika. Nabízí možnost pojmenovat a uchopit svůj život v oblasti poznání osobnostního typu, vrozených reakčních a vztahových modelů, energetických a zdravotních dispozic. Také se používá pro identifikaci a harmonizaci vlivů v jednotlivých obdobích života a dokonce i úpravy stravy, či zlepšení prostoru, který obýváme. Není to věštění ani vaření z vody, ale tisíciletími vyzkoušený nástroj sebepoznání, který nám dává možnost pojmenování a pochopení toho, co v sobě možná jen tušíme nebo cítíme a co se nám projevuje ve všech oblastech života.

Podle Taoistické filozofie nadechneme určitou kvalitu místa, času a prostoru svým prvním nádechem, proto se toto vše dá zjistit z přesného času a místa zrození. Tyto faktory vypovídají o konkrétním a jedinečném gravitačním a prostorovém napětí, které je do nás ve chvíli zrození otisknuté a ovlivňuje i následující život.

„To, co jsme dostali do vínku, jsou kulisy, nástroje a dispozice.
Co s nimi uděláme, jak svůj život naplníme a zharmonizujeme, je už jenom na nás.“

Tato přes 4670 let rozvíjená a osvědčená astropsychologická technika a nástroj vlastního poznání vám:

– pomůže nahlédnout do způsobu fungování naší vlastní podstaty
– dá odpověď na otázku osobních dispozic – povahových, vztahových i zdravotních
– osvětlí situace v životě, které vyčerpávají nebo naopak nabíjejí a proč
– rozklíčuje vztah k sobě samému, ke světu, k ostatním v rodině i zaměstnání
– dovede rozklíčovat model, podle kterého si vybíráme nebo přitahujeme partnera
– dá nástroj k uchopení vlastních reakčních modelů, které každý cítíme a vnímáme, ale ne každý je dovede vědomě pojmout
– ukáže vaše talenty a možnosti životních cílů, spolu s určením podpůrných prostředků na jejich dosažení
– dokáže doporučit nejvhodnější druhy stravy, které přispějí k harmonizaci organizmu
– navrhne vhodné zaměstnání a obory práce, pro které máte vrozené vlohy, nebo jsou pro vás blahodárné
– s pomocí techniky Šťastných pilířů života zjistíme, co vás čeká a čím jste prošli v konkrétním období života, proč byly vaše životní etapy právě takové, co řešíte letos, či budete příští rok
– zjistí, jaký druh partnera je pro vás nejvhodnější, z pohledu vztahu 5ti prvků a 12ti pozemských větví, případně dovede doporučit kroky k harmonizaci aktuálního vztahu

Zakázka obsahuje písemné vypracování rozboru a následná doporučení + konzultace při předání s nahrávkou výkladu v MP3.

Pro zadání stačí rychlé informační setkání nebo po předchozí telefonické domluvě jen poslat přesné místo, datum a čas narození ideálně na minuty – ví rodiče, matrika, porodnice nebo v rodném listu. Pak zpracuji analýzu (cca 6-9 str A4) a nahraji výklad v MP3 v rozsahu cca 1,5h.

4 pilíře osudu
Rozbor 4 pilířů osudu, včetně Vnitřních 5 prvků a Šťastných pilířů života (2h výkladu) 2000,- Kč

11 + 9 =

Feng Shui analýza bytu (dle m2) 5000-12000,- Kč
Feng Shui analýza domu (dle m2) 8000-20000,- Kč
Feng Shui analýza obchodu, kanceláře, průmyslové budovy nebo areálu dohodou
Samostatná konzultační hodina nad rámec projektu 800,- Kč / 1h

Feng Shui analýza prostoru

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Je to starobylé umění, které spojuje člověka, prostor a čas.
Jako jediná technika na světě dovede změnami ve vnějším prostoru ovlivnit i věci vnitřní.

Pokud se vám dlouhodobě nedaří s nějakým tématem, lze potřebné změny v životě urychlit a podpořit i prací s prostorem.
A zapomeňte na to, že Feng Shui je o „drakovi v předsíni“ nebo hraní si z barvičkami. Je toho mnohem více, co se ani v knihách nedočtete.

Všichni máme ideály šťastného, zdravého a harmonického života pro nás i naše rodiny, ale jestli a jak za nimi půjdeme, je jen na nás. Nevadí, pokud nevěříte na nauky dávného orientu – důležité je, že Feng Shui je o vyrovnání a harmonizaci energií v prostoru, které se pak indukují i na jeho obyvatele a působí na ně.

Tak, jako vědomí obývá tělo, tak i tělo obývá vnější prostor a vzájemně s ním reaguje.

Říká se, že třetina věcí v našich životech je Tao, plynutí bytí a vesmíru, to neovlivníme. Třetina, to je naše karma, můžeme jen sklízet dosavadní setbu a dobře pracovat teď a tady na té další. A třetina, to je interakce nás a prostředí, ve kterém žijeme a to pomocí technik Feng Shui ovlivnit můžeme. A třetinu problémů mít nebo nemít – to je velký rozdíl.

Pokud máte zájem o podrobnější informace o historii, učení a praktických příkladech, co vše se podařilo vyřešit, v praxi Feng Shui, najdete je v mém článku A co je to vlastně to Feng Shui…?

Co pro vás mohu jako praktik Feng Shui udělat:

 • Pokud se chystáte stavět, kupovat či rekonstruovat byt, je ideální období na zapojení Feng Shui do vašich plánů, pokud již bydlíte a cítíte potřebu změny ve vašem bydlení a životě, je to ten správný čas také, protože prostor lze harmonizovat a život vylepšovat kdykoliv
 • Provádím zaměření obydlí a následné zkreslení do architektonického programu – výstupem je 2D i 3D náhled, okótovaný 2D půdorys včetně umístění nábytku dle jeho reálných rozměrů
 • Ušetřím reálné práce a přeměřování při stěhování a zařizování – vše lze naplánovat předem v nákresu včetně doplňků, barevných doladění a 3D prohlídky
 • Provádím analýzy a harmonizace bytů a domů dle principů Feng Shui
 • Navrhuji a harmonizuji zahrady dle principů Feng Shui
 • Vyhodnotím vhodnost pozemku pro stavbu domu
 • Pracuji s vlivy časových cyklů, prostorem i krajinou a jejich vlivem na jejich obyvatele
 • Pomocí technik Feng Shui můžeme pozitivně ovlivnit různé oblasti soukromého života (oblast rodiny, přátel a vztahů) i pracovního života (kariérní příležitosti, překážky na pracovní cestě, opakující se problémy)
 • Dají se řešit problémy s harmonií zdraví stejně jako blokace na cestě finanční hojnosti
 • Úpravou prostoru lze podpořit osobní růst a nalezení vlastní vize a cíle v životě, uvolnit stagnace, stejně jako prohloubit možnosti sebepoznání
 • Řešíme problémy s dětmi, které prostor obývají (pozornost, špatný spánek, chování, učení)

Určení vhodných období v životě člověka

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

V pulzaci života a přirozených rytmech toho, co nazýváme osudem, nalezli dávní moudří systém, který platí do dnešních dnů.
Tato výpočty vycházejí z principů 4 pilířů osudu a interakce člověka a časových cyklů vnějšího světa.

Díky technice Vhodného období můžeme určit ideální rok, měsíc, den a hodinu dne, na důležité kroky v životě.

Co vše lze naplánovat tak, aby vítr osudu foukal do vašich plachet?

 • termíny zahájení projektů, staveb, podnikání
 • načasování podpisů důležitých smluv
 • vhodná data svateb
 • termíny soudů
 • časy důležitých setkání, schůzek a jednání
Transformace firem

 

Určení vhodného období na důležité události a rozhodnutí 1500,- Kč
První namíchání užívací lahvičky včetně vstupní konzultace a diagnostiky 400,- Kč
První namíchání užívací lahvičky bez vstupní konzultace, dle vlastního výběru 300,- Kč
Opakované namíchání užívací lahvičky včetně revizní konzultace 300,- Kč
Bachovy esence pro zvířata – První namíchání užívací lahvičky včetně vstupní konzultace 300,- Kč
Bachovy esence pro zvířata – Opakované namíchání užívací lahvičky včetně revizní konzultace 200,- Kč
Zaslání namíchané lahvičky Poštou nebo na pobočku Zásilkovny dle standardního
ceníku dopravce

Bachovy květové esence

Your Title Goes Here

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Možná se divíte, proč je zde i ryze evropská práce s tinkturami? Fytoterapie je tradiční nástroj podpůrné léčby v Číně i v Evropě, proto zde nabízím i konzultace Bachových květových esencí.

Tyto extrakty z bylin působí na to, čemu říkáme neharmonické emoce – např. strach, vyčerpanost, nedostatečné sebevědomí, pýcha, přílišné nadšení, apod.
Následně nám pomáhají tyto pocity zvědomit a harmonizovat. Nic se nepotlačuje, ale současně nejsme nevědomým emocím vystavení zcela bezbranně. Esence nás tak stabilizují a vracejí zpět do pevné, vyrovnané reality, kdy se na sebe a na svou situaci a pocity můžeme podívat objektivně a činit tak rozhodnutí bez neřízených emocí. Umožňují nám postupně odloupnout slupky, které jsme si nasadili, abychom přežili v tomto světě a tím nám postupně pomáhají odkrývat to, kým skutečně jsme, jaký je cíl a smysl našeho života a vrátí nám naši odvahu vydat se na svou cestu a uskutečnit své sny a přání.

Dr. Edward Bach objevil jednoduchý a velice účinný způsob, jak navrátit harmonii našim emocím, vnímaní, a tím i tělu. Tento ucelený systém nám již téměř století nabízí řešení osobních, psychosomatických a zdravotních problémů pomocí nástrojů přírody, které tu pro nás vždy byly.

Každá z 38 jedinečných esencí z konkrétních rostlin, stromů či prvků působí na určitou oblast naší psychiky a přes princip psychosomatiky uvolňuje postupně po vrstvách naše bloky – nejprve na úrovni mysli, pak na úrovni zvyků a paralelně s tím působí i na jejich ekvivalenty ve fyzickém těle.

Dr. Bach zjistil, že skutečnými příčinami nemocí jsou naše psychické stavy a postoje – např. snaha ovládat, přílišné nadšení, nerozhodnost, strach, pochyby, beznaděj, deprese, neklid, netrpělivost, zármutek, slabost… Během své lékařské praxe si všímal reakcí pacientů na ostatní lidi a také jejich hlavních povahových rysů a následně i nemocí, které se u nich objevily. Na základě svých pozorování vytvořil 7 hlavních skupin esencí, tématicky zaměřených na strach, nejistotu, nezájem o přítomnost, osamělost, přecitlivělost na vnější vlivy, skleslost a zoufalství a nakonec přílišnou péči o jiné.

Bachovy květové esence jsou naprosto bezpečné, nevyvolávají závislost, nežádoucí účinky ani alergie a nelze se jimi předávkovat. Bez obav je můžeme použít u dětí, těhotných, kojících maminek, u starých osob, ale i u zvířat a dokonce mají vliv i na ostatní rostliny. Nemají žádné vedlejší účinky. Esence nemají žádnou kontraindikaci a lze je kombinovat se všemi ostatními formami léčení (klasická medicína, homeopatie, fytoterapie, tradiční čínská medicína…). Esence nenahrazují lékařskou péči, ale mohou ji velmi dobře doplnit a podpořit.

Nabízím vám služby certifikovaného konzultanta Bachovy Květové terapie se specializací na řešení pracovního stresu a vztahových problémů s 16 letou praxí.

Konzultace standardně probíhají v kanceláři v Praze, případně po domluvě u vás doma.
Také se můžeme setkat online, projít vaše témata a namíchanou lahvičku předám, či pošlu v následujících dnech.

První setkání spočívá v:
– úvodním rozhovoru a doporučení přesně zaměřených esencí na aktuální zátěže životní, duševní i fyzické
– namíchání užívací lahvičky esencí
– vysvětlení principu a průběhu působení
– domluvení kontrolního sezení a revizi po 3-4 týdnech (tak dlouho obvykle užívací lahvička vydrží)
– nabízím možnost telefonické konzultace vývoje situace kdykoliv v průběhu užívání

Kompletní a detailní popis esencí a jejich působení naleznete v našem přehledu Bachových esencí.