O mně

Jmenuji se Tomáš Ondrák. Pracuji jako konzultant, kouč, lektor a průvodce lidským nitrem, osudy i životními křižovatkami. Spolupracuji také s firemními klienty v oblasti školení, projektového, procesního a personálního managementu.

Dlouhé roky jsem pracoval v obchodních i průmyslových firmách, českých společnostech i nadnárodních korporacích, pracoval s technikou, nastavováním procesů i s pracovními týmy. Vždy mě ale také přitahovala práce s lidmi, lidskou psyché, a také cesty poznání a hlavně žití života, harmonicky, šťastně a naplněně.

Na své cestě jsem se setkal s nespočtem lidských příběhů, prošel různými oblastmi lidské kultury a společnosti a hlavně také vlastním vývojem. Díky tomu vnímám svět v celku, nesoudím, ale stavím mosty a propojuji hledající a hledané. Nabízím bezpečný prostor a podporu, aby si každý mohl najít svou vlastní cestu.

Přes zájem o témata orientu, východních filozofií, studium designu a práce s prostorem pomocí technik Feng Shui a diagnostické metody 4 pilíře osudu jsem se dostal až ke studiu koučování s využitím terapeutických přístupů na Vysoké škole aplikované psychologie, studiu krizové intervence od Linky bezpečí a víkendovým seminářům psychoterapie na Pražské vysoké škole psychosociálních studií.
V současné době jsem v pětiletém psychoterapeutickém výcviku ve skupinové dynamické psychoterapii.

Techniky a nástroje, které používám, nejsou ale to jediné podstatné. Důležitá je i schopnost nebýt omezen žádnými mechanicky aplikovanými technikami a předsudky. Díky tomuto přístupu a zkušenostem mohu pomáhat lidem i firmám s vnitřními či vnějšími tématy a jít až k příčině problémů.

„Jsem průvodce

po cestách vnitřních i vnějších.“