O MNĚ

Jmenuji se Tomáš Ondrák. Pracuji jako konzultant, kouč, lektor a průvodce lidským nitrem, osudy i životními křižovatkami. Od školních let za mnou chodili lidé a přátele pro dobré slovo, pro radu, vypovídat se. Jednak to byla dobrá vstupní brána na budoucí cestu terapeuta a konzultanta a jednak možnost naslouchat lidským příběhům, osudům a životním cestám i mimo rámec vlastních zkušeností.

Dlouhé roky jsem pracoval v obchodních i průmyslových firmách a nadnárodních korporacích, pracoval s technikou, nastavováním procesů i s pracovními týmy. Vždy mě ale osud táhl k práci s lidmi, lidskou psyché, k možnostem poznat, uchopit a hlavně žít život jako celek. Porozumět mu a žít jej šťastně a naplněně.

Na své cestě jsem se setkal s nespočtem lidských příběhů, prošel různými oblastmi lidské kultury a společnosti a hlavně také vlastním vývojem. Díky tomu vnímám svět v celku, nesoudím, ale stavím mosty a propojuji hledající a hledané. Posílám zkušenosti, které jsem dostal, zase dál, aby řetěz poznání a zkušeností zůstal nepřerušen a pomohl i ostatním žít naplněný a opravdový život a hlavně jim dal prostor najít si svou vlastní cestu.

Techniky a nástroje, které používám, nejsou ale to podstatné. Důležitá je hlavně schopnost nebýt omezen žádným systémem či předpoklady. Díky tomuto přístupu a zkušenostem mohu pomáhat lidem a pracovat na téměř jakémkoliv vnitřním či vnějším tématu.

Tomáš Ondrák

Přes zájem o témata orientu, východní filozofie, studium práce s prostorem pomocí technik Feng Shui a astro-psychologické metody 4 pilíře osudu na České škole Feng Shui jsem se dostal až ke studiu koučování na Vysoké škola aplikované psychologie, víkendovým seminářům psychoterapie na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. V současné době jsem v oficiálním psychoterapeutickém výcviku ve skupinové dynamické psychoterapii.

Používám konzultační, terapeutické a koučovací nástroje jednak na individuálních konzultacích a jednak při podpoře firem, týmů i podnikatelů. Nejde totiž o samostatné techniky, ale o dobré rozpoznání toho, co je v tématu klienta ve hře, kde je klíč k řešení a jaké nástroje, slova a přístupy zvolit v té které fázi procesu. 

Svou práci rád doplňuji Bachovými květovými esencemi, které, díky principům práce s psychosomatikou a přirozenou silou přírody působí tam, kde nestačí pouze práce s myslí nebo emocemi. A také tisíciletími prověřeným nástrojem, který svou přesností překvapil snad každého klienta – analýza osobnosti podle 4 pilířů osudu z dávné Číny.

Baví mě spojovat lidi podobně smýšlející, na stejné vlně, za které bych dal ruku do ohně a se kterými se navzájem doplňujeme a podporujeme, kteří dělají dobrou práci bez póz a přetvářek, ať už pracují v jakémkoliv oboru.

  • Kromě vlastní praxe dlouhodobě spolupracuji s Jiřím Ledvinkou na organizaci online besed a jako technická podpora v oblasti správy webu a IT služeb.
  • V oblasti firemních školení Emoční inteligence, koučování a transformace týmů spolupracuji se vzdělávací a školící agenturou APAS, která dovede jít úžasným způsobem do hloubky témat a vést lidi nedirektivně cestou sebepoznání k lepšímu fungování v životě i ve firemním prostředí.
  • V oblasti realizace a přípravy webových stránek dlouhodobě spolupracuji se softwarovým specialistou Tomášem Douděrou, který díky přesahům do marketingu, vzácnému lidskému přístupu i svým schopnostem dovede zpracovat zadaný software, či web skvělým způsobem, s ohledem na potřeby virtuálního prostředí i na potřeby klienta.
  • V oblasti natáčení filmů, reklamy, online kurzů a rozhovorů začínám spolupracovat s mediální agenturou RIOT, které vděčím za realizaci online kurzů o Feng Shui, za sestřih záznamů z besed a rozhovorů, a které na oplátku pomáhám v oblasti produkce a organizace některých originálních a kreativních činností.
  • Spolupracuji také se vzdělávací akademií Škola plnění přání, které přispívám, do série kurzů o možnostech zkvalitnění lidského života a naplnění svých snů, tématy o Feng Shui a ovlivnění svého života přes vnější prostor.
  • Pořádám vlastní workshopy a přednášky na téma vztahů z pohledu orientu, vztahů z pohledu psychologie a také o základech Feng shui.

 

„Jsem průvodce po cestách vnitřních i vnějších.“

CERTIFIKACE

aneb co umím a mám na to „papír“. Co umím a nemám na to papír, zde nenajdete.