O mně

Jmenuji se Tomáš Ondrák. Pracuji jako konzultant, kouč, lektor a průvodce lidským nitrem, osudy i životními křižovatkami. Spolupracuji také s firemními klienty v oblasti projektového, procesního a personálního managementu.

Dlouhé roky jsem pracoval v obchodních i průmyslových firmách a nadnárodních korporacích, pracoval s technikou, nastavováním procesů i s pracovními týmy. Vždy mě ale také přitahovala práce s lidmi, lidskou psyché, k možnostem poznat, uchopit a hlavně žít život jako celek. Porozumět mu a žít jej šťastně a naplněně.

Na své cestě jsem se setkal s nespočtem lidských příběhů, prošel různými oblastmi lidské kultury a společnosti a hlavně také vlastním vývojem. Díky tomu vnímám svět v celku, nesoudím, ale stavím mosty a propojuji hledající a hledané a nabízím bezpečný prostor a podporu, aby si každý mohl najít svou vlastní cestu.

Přes zájem o témata orientu, východní filozofie, studium práce s prostorem pomocí technik Feng Shui a diagnostické metody 4 pilíře osudu jsem se dostal až ke studiu koučování na Vysoké škole aplikované psychologie, víkendovým seminářům psychoterapie na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. V současné době jsem v psychoterapeutickém výcviku ve skupinové dynamické psychoterapii.

Techniky a nástroje, které používám, nejsou ale to podstatné. Důležitá je hlavně schopnost nebýt omezen žádným systémem či předpoklady. Díky tomuto přístupu a zkušenostem mohu pomáhat lidem i firmám a pracovat na téměř jakémkoliv vnitřním či vnějším tématu a jít k příčině problému.

Spolupráce

Baví mě spojovat lidi podobně smýšlející, na stejné vlně, za které bych dal ruku do ohně a se kterými se navzájem doplňujeme a podporujeme, kteří dělají dobrou práci bez póz a přetvářek, ať už pracují v jakémkoliv oboru.

  • Kromě vlastní praxe dlouhodobě spolupracuji s Jiřím Ledvinkou na organizaci online besed a jako technická podpora v oblasti správy webu a IT služeb.
  • V oblasti firemních školení Emoční inteligence a transformace týmů spolupracuji se vzdělávací a školící agenturou APAS, která dovede vést ve svých kurzech do hloubky témat a vést lidi cestou sebepoznání k lepšímu fungování v životě i ve firemním prostředí.
  • V oblasti realizace a přípravy webových stránek dlouhodobě spolupracuji se softwarovým specialistou Tomášem Douděrou, který díky přesahům do marketingu, vzácnému lidskému přístupu i svým schopnostem dovede zpracovat zadaný software, či web skvělým způsobem, s ohledem na potřeby virtuálního prostředí i na potřeby klienta.
  • V oblasti natáčení filmů, reklamy, online kurzů a rozhovorů spolupracuji s mediální agenturou RIOT, které vděčím za realizaci online kurzů, za sestřih některých záznamů z besed a rozhovorů Jiřího Ledvinky, a které na oplátku pomáhám v oblasti produkce a organizace některých originálních a kreativních činností.
  • Pořádám vlastní workshopy a přednášky na téma vztahů, komunikace, emocí a základů sebepoznání.
  • Spolupracuji jako personalista a školitel s Broker Consulting – Kanceláří Andrey Jirákové v Praze, takže pokud potřebujete pomoci i prakticky v oblasti financí, investic, spoření nebo nemovitostí nebo hledáte jen férovou a zajímavou brigádu, mohu jen doporučit.

„Jsem průvodce po cestách vnitřních i vnějších.“